Agencje ReklamoweMarketingReklama

Wszystko co musisz wiedzieć o agencjach reklamowych

Agencja reklamowa jest niezależną organizacją gospodarczą która pobiera opłaty za usługi i prowizję od swoich klientów. Agencja reklamowa wykonuje dla swoich klientów takie usługi jak: planowanie i realizacja kampanii, oraz mierzenie jej efektywności. Agencja otrzymuje od klienta zgodę na wszystkie wydatki poniesione za jego reklamę, jest ona jednak sama odpowiedzialna za płatności mediów. Następująco agencja zatrzymuje dla siebie prowizję medialną, a klient zobowiązuje się do niezwłocznego pokrycia rachunku. Jeżeli pośrednicy udzielają rabatu pieniężnego, jest on przekazywany klientowi.

Podkreśla się, że agencja reklamowa to niezależna oranizacja biznesowa, a nie własność reklamodawców, mediów, czy też dostawców. Agencja reklamowa jest niezależna od mediów i dostawców, tak aby być bezstronna w świadczeniu usług dla swoich klientów. Agancja reklamowa jest też niezależna od klientów, dzięki czemu wnosi ona do problemów klienta zewnętrzny obiektywny punkt widzenia.

Średni czas współpracy agencji reklamowej i klienta wynosi około 5-7 lat. W dzisiejszych czasach, większe zaangażowania kierownictwa wyższego szczebla w decyzje reklamowe i więcej zmian w samym kierownictwie wyższego szczebla, często jest przypisywane końcu współpracy z agencjami reklamowymi.

Pełne Agencje Serwisowe:

Są to średnie lub duże agencje zdolne do prowadzenia kompletnej kampanii reklamowej. Taka agencja może być wspomagany przez wiele filii zaangażowanych w różne działania związane między innymi z badaniami rynku, promocji sprzedaży, reklamy, produkcji filmowej. Tak więc, pełne agencje serwisowe są w stanie obsługiwać wszystkie działania związne z reklamą.

Agencje specjalistyczne:

Są to agencje, które świadczą tylko jedną lub wybrane usługi z całego zakresu usług. Agencje te nie mają specjalizacji we wszystkich usługach lub nie są wspierane przez inne wyspecjalizowane filie. Firmy, które chcą uzyskać tylko część całego zakresu usług mogą iść do wyspecjalizowanych agencji.

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Comments are closed.